Yunanistana Turizm Ambargosu

 Yunanistan'ın Dedeağaç kentine izinsiz iniş yapan helikopterdeki sekiz darbeci askerler

Yunan Turizm İşletmeleri Birliği (SETE) ve Yunanistan Merkez Bankası tarafından yayınlanan verilere göre, turizm Yunan ekonomisine ve küresel ekonomiye önemli bir katkı sağlamaktadır.
Turizm Yunanistan’ın GSYİH’nın %18`sini ve 900.000 kişi istihdam ederken iş gücünün beşte biri sağlamakta ve 900.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.• 2010 yılında yabancı turist sayısı 15.000.000 milyonken 2011 yılında 16.000.000 milyonun üzerinde yükseldi böylece % 10’luk bir artış yaşandı. Bu yıl 17.000.000 milyon yabancı turist beklenmektedir (neredeyse ülke nüfusunun iki katı turist demek).
‘TERÖR VE SUÇLA MÜCADELE KONUSUNDA DESTEK VE İŞBİRLİĞİ GÖREMİYORUZ’
“Terör ve suçla mücadele konusunda bir müttefikimizden görmemiz gereken destek ve işbirliğini göremiyoruz. Bu karar, suçluların yargılanmamalarına, suçun cezasız kalmasına neden olmakta, darbecileri korumaktadır.”
Suçluların yargı dışında tutulmasına neden olan bu kararın siyasi saiklerle alındığı açıktır. Bu karar darbecilere kucak açan bir ülke olan Yunanistan’la ikili ilişkilerimizi ve bölgesel konulardaki müşterek çalışmalarımızı kaçınılmaz olarak etkilemelidir.
İZMİR- Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas’ın Türkler’i ‘barbar’ şeklinde nitelendirmesinden sonra, Egeli turizmcilerin Yunanistan’a boykot ve ambargo kararı almaştı. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Ege Denizi’ndeki Yunan adalarına tekne ve turist göndermeme kararı yeniden almalıdır.

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir